Hakkımızda

Herkese yetecek kadar enerjimiz var

Türkiye Enerji Sektörü, özellikle de elektrik piyasası, son on yıl içerisinde hızlı bir değişim ve gelişme sürecine girmiştir. 4628 ve 6446 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunu elektrik enerjisinin kaliteli, ucuz ve çevre ile uyumlu bir şekilde tüketicilere sunulduğu, mali yapısı güçlü bir elektrik piyasasını öngörmektedir. Kanunda öngörülen bu hedeflerin gerçekleşmesi ve piyasa modelinin oluşması için elektrik üretim, dağıtım ve perakende hizmetlerinde faaliyet gösteren şirketlerin özelleştirilmesine karar verilmiştir.

Buna bağlı olarak AKEDAŞ, 1997 yılında Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde işletme hakkı devir ihalesi için, yatırımcılar konsorsiyumu tarafından kurulmuştur*.

Yürütülen özelleştirme sürecinde, enerji piyasasında gerçekleşen yeni yasal düzenlemeler çerçevesinde sözleşmelerini yeniden yapılandırmış, Dağıtım ve Perakende Satış Lisansları'nı alarak 01.01.2011’de faaliyetine başlamıştır.

AKEDAŞ, hizmet performansı ile müşteri memnuniyetini artırma, verimliliği yükseltme ve bölgenin gelişen ihtiyaçlarını karşılamayı dikkate alan dinamik yatırım planlarıyla, sürekli gelişim yolunda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Misyonumuz Vizyonumuz

Misyonumuz

Her zaman müşteri ihtiyaçlarına odaklanarak, onlara en güvenli hizmeti sunmak ve çocuklarımızın geleceğine sürdürülebilir bir değer katmaktır.

Vizyonumuz

Enerji sektörünün şekillendirdiği çağımızda, sadece ekonomik anlamda değil; toplumsal ve çevresel anlamda da sürdürülebilir faaliyetler yürütmek ve enerji sektöründe yeniliklere imza atmaktır.

Yönetim Kurulu Mesajı

Güvenilir, İlkeli ve Kaliteli Enerji…

Enerji, yapılan ve yapılmakta olan yatırımları, oluşumları ve özelleştirmeleri ile hepimiz için yeni ve tüm bu oluşumları ile ülkemizde derinlik kazanan bir kavram. Batı ülkelerinin elinde bulundurduğu ekonomik güç günümüzde doğu ülkelerine doğru kayarken ülkemiz bu değişimin içerisinde stratejik önemini korumaktadır. Gelişmiş ülkelerde bulunan birçok düzenleme artık gelişmekte olan ülkelere doğru gelmektedir. Enerji sektöründe yaşamaya devam ettiğimiz değişimle birlikte ülkemizde borsası daha da aktif hale gelirken tedarikinden satışına kadar büyük bir oluşumun içerisinde yer almak en büyük farkındalığımızdır.
Ekonomik değerlerin büyümesine en büyük katkı enerjiden gelmektedir. Ülkelerin gelişmişlik seviyesini, enerjide ki gücü ve dengeli şekilde oluşan piyasa yapısının durumu belirlemektedir. Enerji, her ülke için stratejik bir öneme sahip iken ülkemizde bu stratejisini dikkatli ve doğru şekilde yönetmeye çalışmaktadır.
Akedaş olarak 1999 yılında büyük bir adım attık. 2011 yılında 3096 sayılı kanun kapsamında özelleştirme ile görev bölgemizi devir aldık. Gelişmiş Avrupa ülkelerinde olduğu gibi rekabetçi ve liberal elektrik piyasasının ülkemizde de oluşması için, yasal mevzuatlara uygun olarak yapmamız gereken ayrışmayı 2013 yılında gerçekleştirdik. Bölgenin yerel sanayicileri olarak yürümeye başladığımız bu enerjik yolda ülkemizin her bir toprağında indirimli elektrik alabilen her bir yurttaşımıza enerjiyi uygun fiyatla sunabilmeyi, işini doğru ve dürüst şekilde yapan şirket olabilmeyi amaç edindik.
Kurumsallaşma yolunda ilerleyen her şirketin yaşadığımız ülkeye ve dolayısıyla da Dünya ya en büyük katkısı sürdürülebilirliktir. Büyük bir kahramanlık hikâyesi ile kurtuluşunu kendi imkânlarıyla kazanan Kahramanmaraş, bugün Türkiye’nin gelişimi ile aynı doğrultuda kendi gelişimini de sağlamaktadır. Sürdürülebilir bir yapıyı, atalarımızdan devir aldığımız gibi gelecek nesillerimize de aktarmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bu noktada Akedaş, elektrik perakendeciliğinde ki markasını bugünün değil geleceğin markası olma yolunda ilerletmektedir.
Yönetim kurulu olarak üst yönetim kadrosunda ki yöneticilerimiz ve çözüm ortaklarımız ile bir takım olarak dünü, bugünü ve yarınımızı dikkatli şekilde analiz etmekteyiz. Adımlarımızı tüketicinin güvenilir, ilkeli ve kaliteli enerjiyi Akedaş’ tan her zaman alabilecekleri nesilden nesile devam eden bir şirket olma yolunda atmaktayız. Hayat Akedaş’la rahat...
En büyük hayalimiz bugün 631.356 adet tüketicimizin dediği, yarın Türkiye’de ki tüm elektrik tüketicilerinin diyeceği “Hayat Akedaş’ la rahat.” güvenini tüketicilerine ispatlamış bir marka olabilmektir.
Tüm paydaşlarımıza Yönetim Kurulumuz ve şahsım adına bize olan güvenleri için teşekkür ederim.

Saygılarımla,

İrem Öksüz
Yönetim Kurulu Başkanı
Genel Müdür Mesajı

Her zaman daha fazlasını hedefledik...

Adıyaman ve Kahramanmaraş’ın elektrik dağıtım ve perakende satış hizmetlerini yürüten Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak, görevimize Ocak 2011 tarihinde başladık. Yasal mevzuatlara uygun olarak 01.01.2013 tarihi itibariyle, dağıtım ve perakende faaliyetlerimizi iki ayrı şirket haline getirdik. Usul ve esaslara bağlı olarak, 01.07.2013 tarihinde elektrik perakende satış faaliyetine başladık.

Akedaş olarak, sizler için her zaman daha fazlasını, daha iyisini gerçekleştirmeyi hedefledik.

Bu yüzden, Adıyaman ve Kahramanmaraş görev bölgemizin görevli tedarik şirketi ünvanını aldık. 01.07.2013 tarihinden itibaren de tedarik şirketi olarak, Türkiye genelinde elektrik perakende satışı yapmaya başladık. Hizmetlerimiz ve yaklaşımlarımızla, bölgemizde ve ülkemizde kalitenin, gelişimin ve yenilikçiliğin temsilcisi olma hedefimiz, vizyonumuzu şekillendiren ana unsur oldu.

Her zaman fark yaratmayı amaçladık...

Akedaş’ı rakiplerinden ayrıştıran en önemli özelliklerinden biri, mevzuatta tanımı geçen “Görevli Tedarik Şirketi” olmasıdır. Bu özelliği ile Akedaş; “Serbest Tüketici” olma hakkını kazanamayan tüketiciler ile görev bölgesinde serbest tüketici olup bu hakkı kullanmayan veya kullanıp tekrar ulusal tarifeden enerji almak isteyen tüm tüketiciler için yetkili tek tedarikçidir.

Her zaman müşterilerimizi merkeze aldık...

Tüm faaliyetlerimizin odağında müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini artırmak yer alıyor. Bunu sağlamanın yolu da müşteri ihtiyaçlarını bilmekten ve beklentilerin ötesini gerçekleştirmeyi hedeflemekten geçiyor. Verimliliği temel alan bir yapılanma, etkin bir yönetim politikası, nitelikli insan kaynakları ve isabetli yatırım yapma anlayışı ile Akedaş Epsaş, güçlü bir yol haritasıyla yolunda ilerlemeye devam ediyor.

Faaliyetimize başladığımız günden itibaren, bölgenin yüksek gelişim potansiyelini hizmetlerimizle destekliyor, kaliteli enerjinin farkını tüm müşterilerimize sunuyor ve toplum için değer üretiyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Medine TANIŞ
Genel Müdür
Ortaklık Grubumuz
KURTEKS İPLİK KUMAŞ
http://www.kurteks.com
KİPAŞ HOLDİNG
http://www.kipas.com.tr
ARSAN TEXTILE GROUP
http://www.arsantextile.com
NAZAR TEKSTİL SANAYİ
http://www.nazartextile.com
Müşteriye Sözümüz

Bize Güvenin

Akedaş olarak, hizmet sektöründe güvenin önemini biliyoruz. Bu yüzden siz müşterilerimize, en kaliteli hizmeti en güvenli şekilde sunmayı amaçlıyoruz.

Bize Sorun

Elektrik sektöründeki değişiklikler, halen herkes tarafından bilinmiyor. Yasal mevzuatlardan bireysel tarifelere, yeni abonelik sürecinden ticarethanelere sunduğumuz tekliflere, merak ettiğiniz her şeyi 444 46 02 numaralı hattı arayarak, Akedaş uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Bize İnanın

Hedefimiz, enerji sektörünün büyük önem taşıdığı çağımızda, kuruluşumuzdan beri taviz vermediğimiz beş ilkemiz ışığında yolumuza devam etmek.

İlkelerimiz

Yenilikçilik
Sürdürülebilirlik
Sorumluluk
Güvenilirlik
Kalite

Kişisel Verilerin Korunması

Kişisel Verilerin Korunması Politikası'na, KVKK Aydınlatma Metni'ne ve Kişisel Verilerin Korunması Başvuru Formu'na buradan ulaşabilirsiniz

Bilgi Güvenliği

Bilgi Güvenliği Politikası'na buradan ulaşabilirsiniz

Ekibimizde bi sen eksiksin!
Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Akedaş’ın sürekli gelişen, kendini yenileyen yapısı içerisinde; işin yetkinliklerini tam olarak karşılayacak ve performansı ile fark yaratacak adaylar; bu sayfa üzerinden iş başvurusu yapabilirler.

Sizi; her açıdan geliştiren, motive eden, başarıya yönlendiren ve sürekli gelişim sağlayan samimi bir çalışma ortamına davet ediyoruz.

İş fırsatlarını görmek ve başvuru yapmak istiyorsanız

İş İlanlarına Genel Bakış
Bize Özgeçmişinizi Gönderin
Tüketiciye Özel
Sizi Dinlemeye Hazırız
Lütfen Adınızı ve Soyadınızı Giriniz.
Lütfen E-Posta Adresinizi Giriniz.
Lütfen Numaranızı Başında 0 Olmadan 10 Hane Olarak Belirtiniz.
Lütfen İletişim Tercihinizi Belirtiniz.
Lütfen Konuyu Belirtiniz.
Lütfen Mesajınızı Yazınız.
AKEDAŞ ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ ANONİM ŞİRKETİ
Gayberli Mahallesi 28043 Sokak A Blok No:45/A Onikişubat Kahramanmaraş / TÜRKİYE
Tel: 0 344 223 53 20
Fax: 0 344 223 53 24
Müşteri Temsilcisi: 444 46 02
E-Mail: bilgi@akedas.com.tr
Akedaş Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi 2018 Copyright
Çerez Politikamız